Microsoft się nie poddaje
15 września 2015, 08:59Pomimo odpisania kosztów przejęcia wydziału telefonów komórkowych Nokii i zapowiadanych zwolnień, Microsoft najwyraźniej nie rezygnuje z produkcji własnego sprzętu. Koncern wysłał właśnie zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 6 października
ShieldFS broni Windows przed szantażystami
28 lipca 2017, 11:12Naukowcy z Uniwersytetu w Mediolanie zaprezentowali oprogramowanie, które wykrywa ransomware i odzyskuje zaszyfrowane przez nie pliki. Pokaz możliwości programu odbył się podczas konferencji Black Hat.
QNodeOS – pierwszy system operacyjny dla sieci kwantowych
17 marca 2025, 09:39Eksperci z Quantum Internet Alliance (QIA) ogłosili powstanie pierwszego systemu operacyjnego dla sieci kwantowych – QNodeOS. To olbrzymi krok naprzód w kierunku uczynienia z sieci kwantowych praktycznej technologii. W skład QIA wchodzą naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w Delft, Uniwersytetu w Innsbrucku, Instytutu badań nad kwantowym przetwarzaniem i kwantowym internetem (QuTech), Francuskiego Narodowego Instytutu Badawczego Nauk Komputerowych i Automatyzacji (INRIA) oraz Francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS).
Trzy miliony pobrań IE7
27 października 2006, 10:47Tony Chor z Microsoftu informuje, że w ciągu pierwszych czterech dni po premierze przeglądarka Internet Explorer 7 została pobrana 3 miliony razy. Obecnie użytkownicy pobierają aplikację osobiście, a od 1 listopada będą mogli robić to automatycznie.
Gra w programie antywirusowym
6 marca 2007, 15:32Firma ArcaBit, producent m.in. programu antywirusowego ArcaVir, postanowił umilić czas swoim klientom. Wraz z pakietem ArcaVir 2007 dla Windows zadebiutował nowy moduł – gra ArcaCoolka.
Tajemnicza umowa pomiędzy Sunem i IBM-em
16 sierpnia 2007, 12:34Sun i IBM, wieloletni rywale, podpisały umowę dotyczącą systemów operacyjnych. Żadna z firm nie chce ujawnić szczegółów tajemniczej umowy.
Kolejne testy Windows 7
23 lutego 2009, 12:49Jutro, 24 lutego, rozpoczną się kolejne testy systemu Windows 7. Obecna faza będzie się składała z pięciu etapów.
Microsoft przyznaje, że kod został ukradziony
16 grudnia 2009, 10:37Po przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa Microsoft przyznał, że doszło do kradzieży kodu chińskiego serwisu Plurk. Przed dwoma dniami Plurk publicznie oskarżył należący do Microosftu serwis mikrobloggowy Juku o kradzież swojego kodu.
Apple produkuje najwięcej... dziur
22 lipca 2010, 13:07Z danych firmy Secunia wynika, że Apple zostało światowym liderem pod względem liczby dziur w firmowym oprogramowaniu. Koncern Jobsa wyprzedził pod tym względem dotychczasowego lidera - Oracle'a.
Nokia rozdaje telefony
18 lutego 2011, 18:11Nokia postanowiła zachęcić developerów korzystających z firmowego programu Launchpad do dalszego tworzenia programów dla Symbiana oraz do prac z platformą Windows Phone w przyszłości.

