Microsoft się nie poddaje

15 września 2015, 08:59

Pomimo odpisania kosztów przejęcia wydziału telefonów komórkowych Nokii i zapowiadanych zwolnień, Microsoft najwyraźniej nie rezygnuje z produkcji własnego sprzętu. Koncern wysłał właśnie zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 6 października



ShieldFS broni Windows przed szantażystami

28 lipca 2017, 11:12

Naukowcy z Uniwersytetu w Mediolanie zaprezentowali oprogramowanie, które wykrywa ransomware i odzyskuje zaszyfrowane przez nie pliki. Pokaz możliwości programu odbył się podczas konferencji Black Hat.


QNodeOS – pierwszy system operacyjny dla sieci kwantowych

17 marca 2025, 09:39

Eksperci z Quantum Internet Alliance (QIA) ogłosili powstanie pierwszego systemu operacyjnego dla sieci kwantowych – QNodeOS. To olbrzymi krok naprzód w kierunku uczynienia z sieci kwantowych praktycznej technologii. W skład QIA wchodzą naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w Delft, Uniwersytetu w Innsbrucku, Instytutu badań nad kwantowym przetwarzaniem i kwantowym internetem (QuTech), Francuskiego Narodowego Instytutu Badawczego Nauk Komputerowych i Automatyzacji (INRIA) oraz Francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS).


Trzy miliony pobrań IE7

27 października 2006, 10:47

Tony Chor z Microsoftu informuje, że w ciągu pierwszych czterech dni po premierze przeglądarka Internet Explorer 7 została pobrana 3 miliony razy. Obecnie użytkownicy pobierają aplikację osobiście, a od 1 listopada będą mogli robić to automatycznie.


Gra w programie antywirusowym

6 marca 2007, 15:32

Firma ArcaBit, producent m.in. programu antywirusowego ArcaVir, postanowił umilić czas swoim klientom. Wraz z pakietem ArcaVir 2007 dla Windows zadebiutował nowy moduł – gra ArcaCoolka.


Tajemnicza umowa pomiędzy Sunem i IBM-em

16 sierpnia 2007, 12:34

Sun i IBM, wieloletni rywale, podpisały umowę dotyczącą systemów operacyjnych. Żadna z firm nie chce ujawnić szczegółów tajemniczej umowy.


Kolejne testy Windows 7

23 lutego 2009, 12:49

Jutro, 24 lutego, rozpoczną się kolejne testy systemu Windows 7. Obecna faza będzie się składała z pięciu etapów.


Microsoft przyznaje, że kod został ukradziony

16 grudnia 2009, 10:37

Po przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa Microsoft przyznał, że doszło do kradzieży kodu chińskiego serwisu Plurk. Przed dwoma dniami Plurk publicznie oskarżył należący do Microosftu serwis mikrobloggowy Juku o kradzież swojego kodu.


Apple produkuje najwięcej... dziur

22 lipca 2010, 13:07

Z danych firmy Secunia wynika, że Apple zostało światowym liderem pod względem liczby dziur w firmowym oprogramowaniu. Koncern Jobsa wyprzedził pod tym względem dotychczasowego lidera - Oracle'a.


Nokia rozdaje telefony

18 lutego 2011, 18:11

Nokia postanowiła zachęcić developerów korzystających z firmowego programu Launchpad do dalszego tworzenia programów dla Symbiana oraz do prac z platformą Windows Phone w przyszłości.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy